Slide background

Realne
doznania

w wirtualnym świecie

Slide background

Wejdź
do gry

Kosmiczna zabawa
dla każdego

Czym właściwie jest wirtualna rzeczywistość?

VR Szczecin to mówiąc nieco poetycko: przestrzeń na granicy między światem rzeczywistym, a wirtualnym.

Polega on na multimedialnym stworzeniu świata, który symuluje świat realny bądź jest niezwykłą (fikcyjną) rzeczywistością. Prekursorem wirtualnej rzeczywistości jest badacz i informatyk Myron W. Krueger, który opracował i stworzył projekty specjalnej wideoinstalacji, określanych mianem środowisk responsywnych (czyli właśnie oddziaływaniem świata prawdziwego na nieistniejący wirtualny) .
Za twórcę pojęcia Virtual Reality (VR) uważa się Jarona Laniera – pracownika NASA, który zdefiniował rzeczywistość wirtualną w następujących słowach: „Rzeczywistość wirtualna jest sposobem użycia technologii komputerowej w tworzeniu efektu interaktywnego, trójwymiarowego świata, w którym obiekty dają wrażenie fizycznej obecności.”

Sprzęt do pokazów wirtualnej rzeczywistości

Oferujemy naszych gościom najbardziej zaawansowany obecnie sprzęt dostępnym na rynku, który daje jeszcze lepsze efekty w kreowaniu świata wirtualnej rzeczywistości. Posiadamy profesjonalne stanowiska oparte na technologii Oculus i HTC, oferując gry i programy, które każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta oraz charakteru danej imprezy (firmowej, wieczorów kawalerskich czy panieńskich) .
Gogle HTC VIVE, to najbardziej zaawansowane gogle dostępne obecnie na rynku, połączone z dodatkowymi czujnikami ruchu. Pozwalają na pełną swobodę ruchów, podnoszenie rzeczy, malowanie po wirtualnej ścianie czyli na pełną interakcję z otoczeniem. Gogle HTC VIVE współpracują z dwoma bezprzewodowymi kontrolerami i stacjami bazowymi, które w czasie rzeczywistym skanują i ustalają pozycję użytkownika. Osiągany efekt jest niesamowity i niezwykle realistyczny.
Gogle VR Oculus Rift, to chyba najbardziej znany sprzętu VR, dzięki któremu możliwe jest kreowanie wirtualnej rzeczywistości. Produkty firmy Oculus VR, zachwycają doskonałą rozdzielczością, do jej największych atutów należy: ogromna ilość aplikacji oraz wyjątkowo długi czas działania. Urządzenie posiada dwa ekrany (po jednym na każde oko), zapewniając widzenie stereoskopowe.

Dwa typy stanowisk

Jeśli wolisz stać: to wybierz jedno z naszych stanowisk wyposażonych w gogle Oculus Rift plus kontrolery Oculus Touch. Takie połączenie daje możliwość wyświetlania oraz dotykania wirtualnej rzeczywistości. Ten dotyk jest bardzo ważny, bo urealnia grę. Dzięki takiemu połączeniu angażujemy w odczuwanie bodźców nie tylko wzrok czy słuch ale też dotyk – nasz trzeci, najważniejszy zmysł. Możesz rozglądać się dookoła, bo w tym świecie obracasz się wokół osi 360 stopni
Jeśli wolisz wygodnie usiąść to zapraszamy do stanowiska z dopasowanymi fotelami, w których symulujemy wirtualne wyścigi. Czeka na was wygodny fotel, profesjonalna wyścigowa kierownica oraz gogle Oculus Rift. Niesamowity wyścig w wirtualnej rzeczywistości, gdzie wszystkie doznania odczuwane są jak w realnej jeździe super samochodem. Poczujesz siłę hamowania, nawet najmniejszy zakręt lub poślizg, siłowe sprzężenie zwrotne, po prostu emocje prawdziwych wyścigów rajdowych!

Wyłącznie Ty!

Nasze stanowiska są adresowane wyłącznie dla Ciebie! To jest twój świat i twoja gra, dlatego w naszym salonie nie musisz dzielić stanowiska z innymi. Nikt nie będzie przeszkadzał ci w odkrywaniu wirtualnego świata! Również ważne jest twoje dobre samopoczucie, dlatego przez wejściem w wirtualny świat nasz pracownik wszystko ci wytłumaczy oraz odpowiecie na ewentualne pytania.

Jeden Bilet

VR Planet wchodzi w skład Labirynt – Centrum Rozrywki. W związku z kupując bilet do jednej z naszych rozrywek możesz liczyć na zniżkę w drugiej. W zakres wchodzą takie renomowane i popularne miejsca jak: (Labirynt Laser Tag, Strefa RC, Escape Room Bogusława oraz VR Planet). Wprowadziliśmy również bilety łączone, o szczegóły pytaj naszych pracowników.

Copyright by VR Planet 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt: Studio AM | Realizacja: Projektowanie stron internetowych Szczecin KULIKOWSKI-IT.pl